Bayram Ali Düğü

Bayram Ali Düğü @bayramalidugu

Kısa bilgi için kısacık da olsa yazacak birşey bulamadım. :)

Sadece Videolar

John Wick: Chapter 3

(id: 281)

05 Nisan 2019, Cuma 07:01

John Wick: Bölüm 3; başrolünü Keanu Reeves'in üstlendiği 2019 yılında vizyona girecek Amerikan yapımı bir aksiyon filmidir. John Wick ve John Wick: Bölüm 2'nin devam filmidir. İlk ve ikinci filmdeki zincirleme devam eden olayların son bulacağı final filmi olacaktır.

İlk gösterim tarihi: 17 Mayıs 2019

John Wick filmine kısaca değinecek olursak, kendisi genel itibari ile kötü adamlar için çalışmış, yani kötü bir adamdır. Ama damarına basıldığı zaman hiç bir şekilde geri vitesi olmayan. Sonuna kadar inen bir insan.

John Wick ve Sofia'nın bir grup isimsiz kötü adamı hakladıkları sahnede köpekler de kendi üstlerine düşeni yapıyorlar. Filmin senaryosuna göre bu köpeklerin, birilerini öldürmek ya da etkisiz hale getirmek üzere eğitildikleri çok belli. Gerçekten ileri düzey eğitim almış gerçekten mükemmel köpekler.

Kale gibi bir yerde geçen dövüşte köpeklerden biri, bir adamın üzerine atılarak duvara çarpıyor. Bir diğeri ise silahlı bir saldırganı boğazından ısırarak etkisiz hale getiriyor.

Bu özelliği sayesinde de gerçekten heyecan ve aksiyon dolu bir film izleniyor... İzlemeye de değiyor. Serinin son filmi ile 17 Mayıs 2019'da gösterime girecek olan film serinin son filmi olacak...

Hikayesi de bir köpekle başlayan John Wick filminin son bölümünde köpekler intikamlarını alıyor.

#johnwick3fragman
#johnwick3fullizle
#johnwick3izle
#johnwick3nezaman
#johnwick3fragmantürkçe
#johnwick3imdb
#johnwick3türkçedublaj
#johnwick3parabellumizle
Gebelikte yaşanan sorunlardan bir tanesi mide yanmasıdır. Mide yanması, göğüs kemiğinin altından genize kadar bölgede hissedilir. Bu bölgede yakıcı bir rahatsızlık hissedilir. Birçok bayan da bu sorun gebelikte ortaya çıkar. Gebelik sona erdiğinde de bu sorun ortadan kalkar. Gebelikte mide yanmasının sebebi hormonlardır. Ayrıca rahim büyüdükçe mide baskılanır. Mide asidi yukarı kaçar.
Mide yanmasının önüne geçmek için neler yapılır:
1- Beslenmeye dikkat edilmelidir. Hamile bayanlar hangi yiyeceğin ya da içeceğin mide yanmasına yol açtığını tespit etmeli ona göre o yiyecek ya da içecek kesilmelidir. Bu da deneme- yanılma yoluyla bulunabilir.
2- Kahve, çikolata ve asitli içecekler tüketilmemelidir. Çay da çok tüketilmemelidir. Zaten bu içecekler hamile bayanlar için yararlı değildir. En az miktarda hatta hiç tüketmemek gerekir. Bu içecekler yerine taze sıkılmış meyve suları çok daha yararlıdır.
3- Kızartmalar, yağlı yiyecekler yenmemelidir. Kızartma gibi yağlı yiyecekler hamile bayanın kilo almasına da sebep olur. Fazla yağlı yiyecek kimse için yararlı değildir.
4- Az az sık sık yemek yenmelidir. Tıka basa yemek yemek mideyi rahatsız eder. Midedeki yanma hissinin daha çok artmasını sağlar. Porsiyonlar küçültülmelidir.
5- Yemek esnasında fazla sıvı tüketilmemelidir.
6- Sıvı ihtiyacı yemek aralarında karşılanmalıdır. Çünkü hamile bayanların su içmesi gereklidir.
7-En etkili çözümlerden biri ise sakız çiğnemektir. Sakız çiğnemek mide yanmasını çok rahatlatır.
8- Soda içilebilir.
9- Süt, yoğurt tüketimi yemek borusundaki yanma hissini azaltmada etkilidir. Süt ılık tercih edilmelidir.
10- Yatmadan önce yemek yenmemelidir.
11- Sebzeler iyi pişmiş olarak tüketilmelidir.
12- Elma, armut gibi meyveler de iyi gelir.
13- Badem yemek de rahatlatır.
14- Fazla kilo alınmamalıdır.
15- Sigara içilmemelidir.
16- Dar kıyafetler giyilmemelidir.
17- Sıkıntı ve stresten uzak durulmalıdır. Sıkıntı ve stres durumunda direk mide etkilenir. Ve mide de rahatsızlık başlar. Sağlıklı bir gebelik için huzurlu olmak gerekir. Tüm sıkıntılardan bebek de etkilenir.
18- Uyurken yastık yüksek olmalıdır.
19- Oturur pozisyonda uyunabilir.
20- Hareket edilmeli, egzersiz yapılmalıdır.
21- Yürüyüş yapmak da yararlıdır.

Anne adayı kendisi ve bebeği için kendine, sağlığına , beslenmesine çok dikkat etmelidir. Sağlığı ile ilgili tüm problemleri doktoruna söylemeli ve doktor kontrolü altında tedavi uygulanmalıdır. Mide yanması gebelikte çok sık rastlanan bir rahatsızlık olduğu için tedavi amaçlı ilaçlar doktorlar tarafından verilmektedir. Ama çoğu zaman sadece ilaç çözüm olmamaktadır.


#gebeliktemideyanmasınezamanbaşlar
#gebeliktemideyanmasıbebeğinsaçı
#hamileliktemideyanmasınekadarsürer
#hamileliktemideyanmasınabitkiselçözüm
#hamileliktemideyanmasınezamanbaşlaruzmantv
#hamileliktemideekşimesiveyanmasıkadınlarkulübü
#hamileliktemideyanmasınaneiyigelirkadınlarkulübü
#31haftagebeliktemideyanması

Francesco Totti Kimdir?

(id: 269)

19 Mart 2019, Salı 07:13

Francesco Totti, İtalyan futbolcudur. Ve çoğu zaman ülkenin en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilir. Totti, profesyonel yaşamı boyunca bir kulüpte oynadığı ve şu an 24. sezonunda Romanlarla AS Roma Futbol Kulübü) oynadığı birkaç oyuncudan biridir. Totti, çocukluğundan beri futbolun keskin bir takipçisiydi ve Romanların gençlik kadrosuna 13 yaşında katıldı. Yirmi yılı aşkın bir süredir Roma'nın en ikonik oyuncularından biri olarak kabul edilir. Totti, bir orta saha oyuncusu olarak başladı ve aynı zamanda hem kariyeri hem de ülkesi için ünlü kariyeri boyunca bir forvet olarak oynadı. 2006 yılında Almanya'da düzenlenen turnuvanın galibi olan İtalyan Dünya Kupası kazanan takımının en önemli üyelerinden biriydi.

Francesco Totti, 27 Eylül 1976'da, İtalya Roma'da Lorenzo Totti ve eşi Fiorella Totti tarafından dünyaya geldi. Totti'nin anne ve babasının mesleği hakkında çok fazla şey bilinmezken, annesinin futbolcu oğlu üzerinde kariyeri boyunca aktif bir ilgisi vardı. İtalyan futbolcu Giusseppe Giannini'nin hayranıydı ve çocukken futbol oynamaya başladı. Çocukluğunda sokak futbolcusu olarak yerel takımlarda oynadı ve 8 yaşından önce Fortitude adlı kulübün gençlik sistemine katıldı. Daha sonra Smit Trastevere ve Lodigani'deki gençlik ekipleri için oynadı.

Totti, 1989'da birkaç kulüp izcilerini etkiledikten sonra Romanlara kurulan gençlere girdi. Aslında, AC Milan da onunla ilgileniyordu, ancak annesi Milan'da yaşamasına izin vermedi ve Roma'daki diğer Roma kulübü Lazio'nun onu almasına rağmen, gençlik antrenörlerinden biri ailesini ve onu ikna etmeyi başardı. Sonrasında Roma'ya katıldı. Roma'da gençlik takımları için oynadıktan sonra, Totti ilk maçına 28 Mart 1993'te başladı ve ilk kez 16 yaşında ve iki yıl sonra takımda düzenli oldu. Bu dönemde kulüp için Roma hattının ayrılmaz bir üyesi oldu.

Totti, 1997'de Romanların antrenörü olarak Zdenak Zeman'ın atanmasını takiben bir orta saha oyuncusu olarak gelişti ve bu sezonda takım için bir takım hedefler belirledi ve Roma'nın dördüncü sırada sezonunu bitirmesiyle birlikte 8 gol attı. Ertesi yıl 31 Ekim'de, Totti kulübün kaptanlığına atandı. 1998'de İtalyan milli takımı için Avrupa Şampiyonası için eleme maçında ilk çıkışını yaptı. İki yıl sonra, Avrupa Şampiyonasında, Totti iki golle İtalya'yı sırtladı. 2002 yılında Totti, Japonya ve Kore'deki Dünya Kupası'nda tek bir gol atamadı. 2001 yılında Totti, Romanın İtalya lig şampiyonluğunu kazanmasına yardımcı oldu. Zira ligde 8 gol atarken, orta sahaya hücum edip lig şampiyonluğunu 18 yaş aradan sonra kulübe geri getirdi. Fabio Capello'nun yöneticisi ayrılana kadar önümüzdeki dört yıl boyunca, Totti, Romanlar için üretken bir forvet olmaya devam etti ancak kulüp herhangi bir büyük kupa kazanamadı.

2004'te İtalya'yı Avrupa Şampiyonası'nda yönetti, ancak yarı final aşamasına kadar, Danimarka ve İtalya'ya karşı oynanan bir oyunla yaptığı tükürüğün ardından turnuvanın ilk turunda çöktü. İki yıl sonra Almanya'daki Dünya Kupası'nda Totti, bir gol attığı sırada İtalya'nın en önemli oyuncularından biri oldu, ancak milli takım galip geldiğinde 4 tane daha oynadı. Ertesi yıl uluslararası futboldan emekli olacağını ve takım için hiç oynamadığı farklı zamanlarda İtalya'ya oynamaya ilgi duyduğunu açıkladı. 2005 yılında başlayan sezondan itibaren, Totti, Romanın golcü olduğu için çok daha önemli bir rol oynamaya başladı. Takip eden sezonda 26 golü hedefledi ve kulübün ikiye geri döndüğü Coppa Italia başlıklarına da yardımcı oldu. Sonraki üç nedenden ötürü, Totti yaralanmadan ve form eksikliğinden muzdaripti ancak kulüpte en etkili kişilik olarak kaldı.

2011 yılının sonlarına doğru, takımda başlangıç noktasını geri verdikten ve bir sonraki sezon yöneticisi Luis Enrique tarafından geri döndü ve o taraf için ‘playmaker' olarak oynamaya başladı. Önümüzdeki 3 sezon boyunca, Totti, Roman tarafının bir parçası olmaya devam etti, ancak kulüp o dönemde herhangi bir kupa kazanmadı. Totti, 748 maç sayısı ile Romanlar için en yüksek sayıya sahip olan rekoru elinde tutuyor ve aynı zamanda bugüne kadar tüm yarışmalarda 300 gollük bir taktikle kulüp için en yüksek golcü.

Ödüller ve Başarılar
En büyük yaşayan futbolcuların listesi olan Pele tarafından FIFA 100'e dahil edildi. Serie A olarak bilinen İtalyan lig tarihinde 244 golle ikinci en yüksek golcüdür. Totti, İtalyan liginde en yüksek 3. sırada 593 maç yaptı.

Francesco Totti, 19 Haziran 2005'te televizyon programı sunucusu Ilary Blasi ile evlendi. Bir oğlu, (Cristian) ve bir kızı (Chanel) vardır.#francescotottistats
#francescotottikitaplar
#francescotottiuncapitano
#francescotottitransfermarkt
#francescotottiinstagram
#cristiantotti
#francescotottihayatı
#chaneltotti
Elma sirkesi, kehribar renkli görünümü, damağı okşayan tadı ve çekici kokusuyla, salata soslarında, marinatlarda, tatlı-ekşi hint soslarında kullanılır. Elma suyuna maya eklenerek başlatılan fermantasyon işlemi sonunda şekerler alkole dönüştürülür. İkinci bir fermantasyon işlemiyle de, alkol, asetik asit oluşturucu bakteriler (asetobakterler) ile sirke haline dönüştürülür. Asetik asit ve malik asit, elma sirkesine o eşsiz hafif ekşi tadını verir.

Yararları Ve Kullanım Yerleri
Elma sirkesi, pektin, B1, B2 ve B6 vitaminleri, C vitamini, biyotin, folik asit, niasin, pantotenik asit ve az miktarda sodyum, fosfor, potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyum, ayrıca önemli miktarlarda asetik asit ve sitrik asit içerir. Elma sirkesi, saf olarak veya bal ile karıştırılarak, kemik zayıflıkları (osteoporoz), kilo kaybı, bacak krampları, mide ağrısı, boğaz ağrısı, sinüs problemleri, yüksek tansiyon ve artrit sorunlarının tedavisini desteklemek için kullanıldığı gibi, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmak, zihinsel aktiviteyi canlandırmak, yaşlanma sürecini yavaşlatmak, kan basıncını düzenlemek, kolesterolü düşürmek ve enfeksiyonla savaşmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Elma sirkesinin, sivilcelere, güneş yanığına, zonaya, böcek ısırıklarına, saçlardaki kepeğe karşı cilde uygulandığı da bilinmektedir. Yiyeceklere lezzet veren elma sirkesi, diyabetli kişilerde, gıdaların bağırsaklardaki emilimini etkileyerek kan şekeri düzeylerini düşürmeye de yardımcı olabilmektedir. Yapılan bazı araştırmalarda sirkenin kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlattığı ve tümörleri küçülttüğü görülmüştür.

Kullanma Miktarı
Uygun elma sirkesi "dozu", kullanıcının yaşı, sağlık sorunları gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Elma sirkesi için uygun kullanma miktarını belirleyen yeterli bilimsel bilgi bulunmamaktadır. Doğal ürünlerin her zaman ve tamamen güvenli olmadığı ve kullanılan miktarların tehlikeli olabileceği unutulmamalıdır. Elma sirkesinin yaygın olarak kullanılan miktarı, bir çay kaşığı ile iki yemek kaşığı arasında değişmektedir. Bir diyete elma sirkesini dahil etmenin en iyi yolu, salata soslarında ve ev yapımı mayonezde yararlanmaktır. Herhangi bir tedavi amacıyla kullanmadan önce de bir eczacıya veya doktora danışılmalıdır.

Yan Etkileri
Elma sirkesinin, çoğu yetişkin için ve kısa süreli olarak tıbbi amaçlarla kullanılmasının güvenli olduğu bildirilmiştir. Ancak, bazı durumlarda elma sirkesinin fazla tüketilmesi güvenli olmayabilir ve düşük potasyum değerleri gibi sorunlara yol açabilir. Ayrıca, içerdiği asetik asit ve sitrik asit ses tellerinde hassasiyet ve boğaz ağrısı oluşturarak yutmayı güçleştirebilir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde, elma sirkesinin tedavi amaçlı kullanılmasının güvenilirliği hakkında yeterli araştırma bilgisi yoktur. Diyabetli kişilerde kan şekeri düzeylerini düşürebildiğinden, kan şekeri düzeylerinin yakından izlenmesi gerekmektedir. Alınan diyabet ilaçları için de doz ayarlamaları gerekli olabilir.

Digoksin ile etkileşime girdiğinden, atrial fibrilasyon veya kalp yetmezliği tedavisi için bu ilacı kullanan kalp hastalarının dikkatli olmalarında yarar vardır. Elma sirkesi, vücuttaki potasyum düzeyini düşürmesi nedeniyle, digoksinin toksik yan etkilerini güçlendirebilir. Elma sirkesi insülin ve diüretik ilaçlar ile de etkileşime girdiğinden, bu ilaçları kullanan hastaların elma sirkesi kullanmayı sınırlandırmaları önerilmektedir.


#elmasirkesininfaydalarıibrahimsaraçoğlu
#elmasirkesininfaydalarınelerdir
#elmasirkesininfaydalarınelerdiribrahimsaraçoğlu
#elmasirkesininfaydalarıvezararları
#elmasirkesininfaydalarıcilde
#elmasirkesininfaydalarısaça
#elmasirkesininzararları
#elmasirkesininyapılışı
Neredeyse tüm kuruyemişlerden daha yararlı olan cevizin insan yaşamına kattığı kıymet epey çoktur. Ceviz yemek bireyi dinç meblağ, efor kazandırır. Bu yüzden kıymetini anlatmakla bitiremeyiz. Ceviz, kabuklu kuru yemişler arasında en güzide özelliğe sahiptir. Tadı harika mümkün oldukça seveni de epey çoktur. Zeka gelişimine oldukça katkıda tespit edilen, her insanın kesinlikle tüketmesi lüzumlenen bir besindir. Cevizin içerisinde epey yağ yer almaktadır.
Biliyoruz şimdi bu duyduğunuz şey sizi korkutuyor. Fakat bu yağ başka yağlara benzemiyor.
Sadece bunu bilmenizi isteriz ki ceviz yağı yararlı bir yağdır. Doymamış bir yağ asidi içerdiğinden şahsa zarar adına yarar sağlıyor. 100 gram kadar cevizin içerisinde 15 gram protein yer almaktadır. Cevizin içerisinde tespit edilen şeker ise 3 gram kadardır.
Ceviz gıda kıymeti itibariyle epey sıhhatli bir gıdadır. Güçsüz ve ivedi yorulan insanların ceviz yemesi lazım olur. Ceviz bedende meydana gelen yorgunluğu alarak bireyin daha güçlü olmasını karşılamaktadır. Ayrıca insana enerji sağlayarak günlük potansiyelini en yüksek seviyelerde tutuyor. Bu da bireyin gün içerisinde daha hareketli olmasını sağlayarak mukavemetli bir şeklinde yaşamasına vesile oluyor. Ceviz yemenin insan sıhhatine yararları neler bir de size onlardan bahsedelim.

Cevizin Içerisinde Tespit edilen Elementler
Besin kıymeti itibariyle epey varlıklı olan cevizin yararları epey çok tek şeklinde yer almaktadır.
Fazla diyoruz zira ceviz şu zamana kadar gelmiş geçmiş tüm kuruyemişlerden en güzide ve kalifiye olanıdır. Yanlızca 100 gram cevizin içerisinde tespit edilen 15 gram kadar protein ve 3 gram kadar şekerin dışında birde kalsiyum, omega 3 ve omega 6 aşırı derecede C ve D vitamini ayrı olarak E vitamini ve başka vitamin guruplarından yer almaktadır.

Lif itibariyle varlıklı olan bu kuruyemişin yanlızca 100 gramında 7 gram kadar lif kıymeti yer almaktadır.
Doğmamış yağ içerdiğinden mümkün kabızlık durumlarının önüne geçer hem de kabızlık meselesi sahip olunan ise 100 gram kadar ceviz yemek bu meselesi yok edecektir.

İçinde Alfa -lionelik asit yer almaktadır.
Yani başka isimiyle omega 3 ve tipleri yer almaktadır.
Omega 3 epey toparlayıcı ve efor verici tek maddedir.
Bu maddeler bireyin daha zeki olmasını sağlıyor.
Algı sorunlarında daha süratli kavrama , vakası daha süratli manaya yetisini meydana seriyor.
Okul çağı çocukların daha iyi manaya ve öğrenme sağlayabilmeleri için ceviz yemeleri lazım olur. Ceviz yiyen tek çocuk konuyu daha süratli kavrar ve o konuya adapte gerçekleşir.

Cevizde tespit edilen gama â€"tokoferol maddesi B1- B6 ve folik asidi ele alır.
Buda zeka gelişmeyi için defa faydaları maddeler gurubuna girmektedir.
Özellikle B vitamin gurubu hafızanın daha iyi güçlenmesine vesile olmaktadır.
B vitamini bu arada sinirsel rahatsızlıklarda iyi gelir.
Özellikle içinde B vitamini tespit edilen lif muhtevalı besinlerin kullanımı epey faydalıdır.
Birde cevizde kesif miktarda E,C,D,K vitaminleri yer almaktadır.
Özellikle E vitaminin olması cilde ayrı tek güzellik sağlamakta karaciğer yağlanmasını önlemektedir.

Mineraller ve vitaminler itibariyle epey varlıklı tek gıdadır.
Protein, kalsiyum, demir, bakır, çinko, magnezyum, sodyum gibi muhtelif varlıklı elementler ile insana efor karşılamaktadır.
Cevizin içerisinde tespit edilen elementler ve moleküller vasıtası ile "ceviz" güzide ve kıymetli tek besin olarak defa sevilmeye ve tüketilmeye devam etmektedir.

Cevizin İnsan Sıhhatine Mucizevi Yararları
Bundan birkaç yıl evvel uygulanan tek çalışmada ceviz için zayıflatan iksir ismi bulunduğu söyleniyordu.
Daha ardından bu mevzu aydınlığa kavuştu çoğu ilmi tıp bölgede bu mevzu ile ilgili ayrıntılı incelemeler yapıldı.
Cevizin harbiden zayıflatma özellikli tek çerez olup bulunmadığı ile ilgili bulgular verildi.
Evet, olağanüstü tek şeklinde cevizin zayıflattığı muhtevalı elementler bulunduğu söylendi.
Bu harbiden doğru tek buluştu.
Cevizin içerisinde tespit edilen doymamış yağ asidi ve varlıklı muhtevalı lif süratli tek şeklinde enzim sağladığından zayıflatma etkisini meydana serdiği net çözüme kavuştu.
Ceviz harbiden zayıflatan hem de nihai vakitler diyetisyenlerin tavsiye listesinde bulunan tek kuruyemiş bulunduğu bildirildi.
Birde sizlere cevizin tek başka faydalarından soz edelim.

Zeka gelişmeyi üstüne pozitif etkiler yaratan cevizin çocuk gelişmeyi ve beyin gelişmeyi hem de kemik gelişmeyi için katkıları epey büyüktür.
Uzmanların önerdiği ceviz bu arada unutkanlığa iyi geliyor.
Hafızanızı daha süratli geliştirmesine katkıda yer alıyor.

Sindirim sistemini düzenleyerek bağırsak kanallarında var olan tembelliği süratlendiriyor.
Böylece bağırsaklar daha süratli ve derli toplu tek şeklinde çalışıyor.
Bu da bireyin kabızlık gibi haller yaşamaması için tesirli tek formül olarak cevizin kıymetini günden güne çoğaltmaktadır.
Ceviz bağırsak kanallarını düzene sokar ve kabızlık meselelerinin önüne geride bıraktığımız tek gıdadır.

Yoğun tek şeklinde salgıladığı folik asit ve B12 ailesi ile bireyin henüz zeki ve sıhhatli tek şeklinde düşünmesine katkıda yer almaktadır.

İçinde tespit edilen varlıklı enzimler ve lifler vasıtası ile daha süratli tek şeklinde sindirim vakasını gerçekleştirerek birçok mide hastalıkları, midede ekşime mümkün gaz vaziyetleri, kabızlık, ishal gibi bağırsak problemlerini düzene sokmaktadır.

İçinde tespit edilen E vitamini vasıtası ile cilt güzelliğini koruyarak, henüz genç ve dinç görünmesine vesile oluyor.
Antioksidan vazifesini sağladığında bedende tespit edilen kötü ve zehirli bakterileri eskiden belirleyerek aut atılmasına ve bireyin henüz sıhhatli olmasına yardımcı olmaktadır.

Gençlik iksiri olarak malum ceviz bu arada yorgunluğa, halsizliğe, muhtelif adale ve mafsal ağrılarını alarak bireyin henüz kuvvetli olmasına katkıda yer alıyor.

Kemik gelişmeyi için en uygun tek gıdadır.
Özellikle okul çağındaki tek çocuğun kesinlikle cevizden yemesi hem zeka gelişmeyi hatta kemik gelişmeyi için en uygun tek gıda takviyesidir.

Ceviz kilo yapmaz.
İçinde defa çok yağ olsa da bu yağ başka yağlardan değişiktir.
Doymamış yağ seviyesi sindirimi hızlandırmaktadır.

Bağışıklığı kuvvetlendirebilir.
Her türlü hastalığın önüne geçer.
Özellikle kanser hastalarının efor kazanmaları için ceviz yemeleri lazım olur.
Cevizin insan sıhhatine mucizevi yararları yer almaktadır.
Fakat asla aşırısını tüketmenizi tavsiye etmiyoruz.
Bunu unutmamalısınız ki tümşeyleri çoğu insana zarar verir.
Sağlıklı ve dinç görünmek istiyorsak, hem de ceviz yiyerek zayıflamak istiyorsak ceviz yiyerek sıhhatli tek şeklinde zayıflayabilir, kuvvetli tek şeklinde ayakta durabilirsiniz.
Cevizin insan sıhhatine yararları epey büyüktür. Çoluk, çocuk, genç, ihtiyar her yaş gurubunun cevizden yemesi lazım olur. Ceviz yemek sağlıklıdır. Birden çok yararını göreceğiniz cevizin yararlarını saymakla bitiremeyiz. Kuru yemişler arasında en fazla kıymet gören ve pahallı olan tek gıdadır.


#tazecevizinfaydaları
#cevizinbeynefaydası
#cevizincildefaydaları
#cevizinfaydalarımaranki
#cevizsuyununfaydaları
#bademinfaydaları
#ceviznedir
#fındığınfaydaları
Yaygın Adı: Baykuş papağanı
Bilimsel Adı: Strigops habroptilus
Familya: Psittacidae
Takım: Psittaciformes
Boyutları:
Uzunluk: 63,5 cm; Kanat Açıklığı: 89 cm; Ağırlık: 1-3 kg
Fiziksel Özellikleri: Dev, uçamayan papağan; defa kısa, körelmiş kanatlar; uzun kuyruk; uzun, sert tüylü baykuş aynısı surat; ince çizgilerle süslü elma yeşili tüy örtüsü; uçuş tüyleri ve kuyruğu kahverengi; gözün gerisinde sarı meç.
Alışkanlıkları: Münzevi, esrarengiz ve noktürnal; yanlızca yerde veyahut ağaçlara tırmanarak yiyecek arar.

Yaşam Çizgisi: Yuva ağaç kökleri ve kayalar arasındaki bir oyuktur ve ot, yaprak ve tüylerle kaplıdır; 1-2 bazı durumlarda 3 yumurta; kuluçka müddeti 30 gün; yavru 90 gün ardından tüylenir; 1 kuluçka, ama her sene üremez.
Sesi: Erkekler dişileri cezbetmek için boru sesi çıkartır; her iki tür "çing"ler şeklinde öter.
Beslenme Tarzı: Kabuklu yemişler, yosun ve eğreltiotu dahil defa muhtelif nebatlar.
Yaşam Alanı: Açık alanlara yakın Nothofagus (yalancıkayın) ormanları.
Yeryüzünde Dağılımı: Yeni Zelanda: bir vakitler her iki ada süresince bulunuyordu, fakat bu gün ardından salındığı karaya yakın üç ufak adada yaşıyor.

Türün Durumu: Kritik.
Hem en ağır hatta uçma yetisini kaybetmiş tek papağan olan baykuş papağanı, eşi benzeri olmayan bir üreme tekniği, emsalsiz bir beslenme şekli ve bir dizi etkileyici ötüş stiline sahiptir.
Fakat istisnai şeklinde hassastır ve nesli halihazırda ciddi şeklinde tehlike altındadır.

Yeni Zelanda dünyada yerüstünde yaşam sürdüren yerli memeli türünün olmadığı birkaç yerden bir tanesidir. Bu ücra ortamda sonsuz sene evvel uçma yetisine gereksinim duymayan dev bir papağan evrimleşmiştir. Bu kuş kivi (Apteryx species), weka (Galirallus australis), takahe (Notomis mantelli) ve çoğu moa türü gibi aynısı evrimsel basamaklardan geride bıraktığımız defa muhtelif kuşlara katılmıştır. Uçamayan bu kuşların kimileri hala varlığını sürdürürken, baykuş papağanının da içerisinde yer aldığı kimi çeşitler yok olmanın eşiğindedir.

Gece Gezgini
Baykuş papağanı, ufak bir kaz boyutlarında, dev bir papağandır.
Erkeğinin ağırlığı 3 kg'ye kadar çıkabilir. Cüsseli bir bedeni, uzunca bir kuyruğu ve yüzünde baykuş aynısı dairevi hatların yer aldığı, epey yuvarlak bir kafası bulunmaktadır. Kısa gagası, yüzüne sakallı bir manzara kazandıran dik, kılımsı tüylerle kaplıdır. İri, kavrayıcı pençeleri ve kuvvetli baldırlarını ağaçlara tırmanmak emeliyle kullanır. Sadece geceleri aktiftir, gündüzleri yaşadığı çukurun güvenliğini geceleri yiyecek aramak için ormanda dolaşmak emeliyle terkeder.
Yüzündeki titiz tüyler yolunu bulmasına ve dokunarak yiyecek aramasına yardım eder.

Büyük Lokma Yiyen Otobur
Baykuş papağanı bütünüyle sebzelerle oluşur; nebat materyalinin sindirimi zor bulunduğu için de yeteri kadar gıda alması güçtür. Baykuş papağanı bunun üstesinden gelebilmek için devasa miktarlarda yer ve yediklerini dev bir yutakta biriktirir. Meyveler, böğürtlengiller, tohumlar, sürgünler, tomurcuklar, kökler, ağaç kabukları, saplar, yosun ve mantar gibi otobur bir kuş alışılmamış bir çeşitlilikte yiyecek tüketir.

Beslenme ve Üreme
Baykuş papağanının yaşadığı ormanlarda sıklıkla ehemmiyetli bir hadise ortaya gelir: rozet yapraklılar olarak hatıralan kimi orman ağaçlarındaki yemiş miktarında yaşanan patlama.
Bu hadise baykuş papağanının üreme devresine eşit gelir. Baykuş papağanları çiftleşme evvel en çok tercih edilen yemişleriyle tıka basa beslenir; kimileri haftalar içerisinde ağırlıklarının iki katına çıkabilir. Erkekler varlıklarını baykuş ulumasına veyahut boru sesine benzer sesler çıkartarak ilan eder. Başarılı erkekler eşlerini yanlızca çiftleşmeye girdiği anlar içerisinde görür, ardından ise kendisi ömürlerine geri dönerler. Baykuş papağanı yuvası bir ot öbeğinin altına kazılmış sığ bir çukurluk veyahut seçenek olarak bir ağacın kök sistemi gibi tabii bir kovuktan meydana gelir.
Yuvanın içi ot parçaları, yaprak, veyahut tüylerle kaplanır. Civcivler, dişilerin ağızlarından geri çıkartıp direk gagalarına yerleştirdiği nebat materyaliyle beslenir. Baykuş papağanları gezegenin en uzun yaşamlı kuşları arasında bulunur. Bazı yetişkinlerin 60 yaşına kadar yaşayabildiği ön görü edilmektedir.


#kakapofiyat
#papağantürleri
#papağanfiyatları
#kakapoyaşamsüresi
#kakapofiyatları
#kakadupapağanı
#sultanpapağanı
#jakopapağan

Göktaşı Filmi 2018

(id: 249)

06 Mart 2019, Çarşamba 09:54

Yönetmen koltuğuna 1982 Erzurum doğumlu ”Mar (2011), Yeni Dünya (2015), Yaşam Çizgisi Suriye (2016)” filmleri ile tanıdığımız Caner Erzincan oturmuş.
Yönetmenin yukarıda adlarını açıkladığım filmlerin üçü de dram filmiydi.
”Yeni Dünya” filmini seyredip beğenmiş ve yorumunu da yazmıştım.
Ancak, ilk defa denediği bu komedi filmi tek yıkım.
Her futbolcu komedi oynayamadığı gibi her yönetmen de komedi çekemez.
Bu tecrübe etmiş tek gerçektir.
Bu ”Göktaşı” filmini görmezden gelip dram çekmeye sürmesi kendine naçizane tavsiyemdir.
Kırklareli’nin tek köyüne Göktaşı düşüyor ve köy halkı ne oluyor demeden Amerika’sı, Alman’ı, Rusya’sı taşı bulup satın alabilmek için köye üşüşüyor.
Gram başına verecekleri parayı duyan köylülerde birbirine kanaat curcuna başlıyor.

Filmin kısaca özeti bu.

Eleştirmeye evvel filmin şivesinden başlayalım.
Sevgili yönetmenim, memleketin Erzurum tamam da anladık da hiç mi Trakya şivesine vakıf değilsin? Hiç mi ön hazırlık yapmadın? Hadi sen bilmiyorsun, oyuncularına Trakya yöresinin şivesini öğretecek, ezberlettirecek tek danışmanda mı bulamadın? Senin yardımcıların ne işe yarar?
Ben, Trakya halkının bu kadar aşağılandığı tek film şu zamana kadar izlemedim.
Trakya’da, yüreğinde iyilik olmayan, üçkağıtçılık, düzenbazlık, cahillik, birçok melanet ve ananın, babanın, erkek çocuğunun birbirine madik attığı kaç köy var acaba? Ya, her konuşmalarında ağızlarından düşürmedikleri yakası açılmadık küfürlere ne demeli! Bu mudur

Trakya köylüsü?
Küfürden beslenen ve seyirciyi a.la, g.tle güldürmeye gayret gösteren mantığı tek türlü anlayabilmiş değilim. Evet, kimi filmlerde yerinde kullanıldığı vakit kabul görüyor, mevzu içinde sırıtmıyor da fakat iş olsun torba dolsun diye yerli abes seyirciyi güldüreceğim diye her komedide küfür kullanılmaz ki.. Diğer tek mevzu ise, Türkiye’nin tek köyünde geride bıraktığımız hikayede Türk yetkililerin dışında uçan kuşun haberi oluyor, hem de uzaylılar dahi geliyor fakat bizimkilerde tık yok.
Sadece, hikayenin sonlarına doğru, futbolcu pazarında kıtlık varmış gibi binbaşı yapılmış 60 yaşında olan tek mizaç oyuncusu 2-3 er ile gözümüze sokulmaya çalışılıyor.
Türk Hükümeti, komedi filmi de olsa bu kadar alakasız ve ufak gösterilmemeli.

Bir çift sözüm de bu filme destekçi olan firmalara.
Filmin karelerine reklamınızı yapmış sahneler eklenmiş, isminiz ve firma logonuz da görünüyor.
Buraya kadar güzel.
Sayın firma yetkilileri bu filmin yapımı için para ödüyorsunuz hiç mi senaryoyu okumadınız? Hiç mi filmin çekimlerinde bulunmadınız? Hadi söylediğim iki şeyi yapmadınız, çekimler bittikten ardından hiç mi filmi izlemediniz? Yok ise siz de filmi, bizim gibi galasında mı izlediniz? Gülünç olarak yerlerde sürünen bu filme sebep destekçi oldunuz anlayabilmiş değilim doğrusu.
Yoksa siz de, filmin nihayetinde imamın köy halkına dediği sınıftan mısınız?
Kurgusunda külfet göremediğim ve müziklerini beğenmediğim filmin oyunculukları ise tam tek yıkım.
Ben, Şafak Sezer’in hiç bu kadar erkek sende tipinde oynadığını hiç görmemiştim.
Sanki rol yapma kabiliyetini yitirmiş.
Çekimler bitse de gitsek havasında.
Mimikleri soğuk ve duygusuz.
Diğer oyuncularında bedenleri var ruhları yok.
Bunda, genç yönetmenin oyuncularını iyi yönetememesinin tesiri olduğuna inanıyorum.
Oyuncuları ayrı ayrı ele aldığınızda hepsi kendisini kanıtlamış oyuncular fakat ne yazık ki bu filmde ne yazık ki yoklar.
İçlerinde oyunculuk olarak öne çıkanlar ise külüstür kurt Yılmaz Gruda, Bülent Çolak ve Mehmet Esen.

Sözün Özü : Izleyici dağarcığına, ne mevzu, ne komedi, ne de oyunculuk olarak hiç birşey katamayan filmi belki Şafek Sezer hayranları ne olursa olsun deyip izleyebilir.
Diğer komedi seven seyirciler için 90 dakika, güleyim derken işkenceye dönüşebilir.

Not : Küfürlü sahneler sebebi ile çocuklarla izlenmesi mahzurlu olabilir.

Filmi izlemek isterseniz buyrun linki de burada... Aşağıda.#göktaşıfilmiyorumları
#göktaşıfilmiindir
#göktaşıfilmifragmanı
#göktaşıfilmioyuncuları
#göktaşıfilmişafaksezer
#göktaşıfilmiizleşafaksezer
#göktaşıfilmifulizle

Çukur 2. Sezon 22. Bölüm

(id: 243)

05 Mart 2019, Salı 10:32

Mahallede bu sefer olaylar büyüdü iyice.
Çeto'nun zaafını tespit ettiler.
Mahsun Çeto'nun gerçek yüzünü gördü.

Vartolu Saadettin adamın dibi. Medet için dünyaları yakacağını söyledi. Güzel bir sahne yapmışlar. Aslında orada Mahsun biraz yara alsaydı. Hastanelik felan olsaydı güzel olabilirdi.

Yeni katılan bir karakterimizde Şenol Reyis. Değişik bir adam. Komik aslında. LAZ ve Deli bir karakteri canlandırıyor. Sevimli bi yanı da var aslında. Ama kendince o da psikopat arkadaş.

Kara Kuzular bu bölümde gerçekten çok ama çok fazla zarar verdiler.
Uluç Reyis'e ait Lokantayı yaktılar.
TIR Parkındaki araçları havaya uçurdular. Tershane'deki gemileri bombaladılar.
Kimse yara almadı belki ama. Açılan maddi hasar çok ama çok fazla oldu bu sefer.
Tabi bu olay da Uluç Reyis ve İdris Baba'nın akraba olmalarına sebep oldu.
Ama durum hiçte göründüğü gibi güzel ve iç açıcı değil

Sultan Ana'nın sözlerine uyuz olan Cuma Ali dayanamayıp evlenme kararı aldı.
Hem de YILDIZ ile. Yıldız kötü bir insan değil ama. İmkansızlıklardan ötürü bu durumda.

Salih kendi işini kuruyor. Yine eski kadrosunu topladı yanına.
İnşallah herkes için hayırlısı olur :)

Buyrun size izlemek için adres : https://pnd.tl/ZMIJxnAr


#çukuryoutube #çukuroyuncular #çukurfragman #çukursonbölüm #çukur2sezon #çukur2sezon53bölüm #çukur2sezon20bölüm #çukurmedetkimdir #çukurson #çukursonbölüm #çukurizle #çukurfragman #çukursonbölümizle #çukuryenibölüm19 #çukur2bölüm19 #çukur50 #çukur2sezon19 #çukur50bölüm18 #çukursonbölüm50 #çukurpuhu #çukur52 #çukuryoutube #çukur52bölüm #puhutvçukur #çukur51 #çukurshow #çukuryenibölümfragmanı #çukur2bölüm20 #çukur2bölüm21 #çukur2bölüm22 #çukur2bölüm23 #çukur2bölüm24
#çukur2bölüm50 #çukur2bölüm51 #çukur2bölüm52 #çukur2bölüm53 #çukur2bölüm54 #çukur2bölüm55 #çukur2bölüm56
Ulaşım teknolojisindeki en enteresan tasarımlardan bir tanesi olan hovercraft, geleceğin aracı olmaya aday. Hareket ettiği zeminin üzerinde süzülerek uçan bu ekstrem makine, hem karada hem denizde yol alabilmesi hasebiyle hiçbir coğrafi hudut tanımadan gezegenin en ücra köşelerine ulaşabilme becerisine sahip. Hovercraft’ın çalışma prensibi, aracın tek hava yastığı üstünde ilerlemesidir. Normal hava basıncından henüz yüksek basınçlı hava, motorlar doğrulusunda zemine doğru püskürtülür ve aracın yerle ilişkisinin kesilmesi sağlanır.
Böylelikle vasıta yerin bir miktar üzerinde hareket eder.
Dikey hareketin yanısıra, aracın ileriye olan hareketi, tabana dik olacak şeklinde yerleştirilmiş pervaneli motorlar doğrulusunda sağlanmaktadır.
Manevra yeteneği ise yeniden bu motorlarının kendisi ekseni çevreninde döndürülmesi ve aracın arka doğrultusunda tespit edilen kanatlar ile sağlanmaktadır.
Alt kısım, etek ismi verilen elastik tek gereç ile çevrilmiştir, böylece hava yastığı tek noktada tutulur ve hava kaçışı engellenir.
Hovercraft kanaati öncelikle 1700’li senelerde İsveçli bilim kişiyi Emanuel Swendenborg doğrulusunda şekillendirildi.
Swendenborg, tersine çevrilmiş tek kayığın altına doğru yeteri kadar basınca sahip havanın verilmesi halinde, bu aracın suyun üstünde kalabileceğini iddia etmişti.
Fakat devresinin teknolojik düzeyi bu projenin yaşama geçirilmesi yönünden daha defa geriydi.
Daha ciddi çalışmalar 1870’li senelerde İngiliz mühendis Sir John İsaac Thornycraft doğrulusunda yapılmıştır.
İngiliz mühendisin kimi deneyler yaptığı ve fikrin patentini aldığı bilinmektedir.
Birçok değişik bilim kişiyi muhtelif tasarımlar yapsa da hiçbiri kuramı kanıtlamaya yetecek kadar etkin olamamıştı.
Ama İngiliz mucit Christoper Cockerel bütün dizayn meselelerini çözerek ilk etkin prototipleri 1950’li senelerde meydana koydu.
Bu başarısından kaynaklı “Sir” unvanına layık görülen Cockerel, 1959 seneninde SR-N1 ismi verilecek olan ilk etkin hovercraftın da üretilmesini sağlamış oldu.
Günümüzde tek kişilik araçlardan dev SR-N4 seyahat hovercraftına kadar defa geniş tek yelpazede üretilmiş olduklarını görüyoruz hovercraftların.
SR-N4, 1970’lerden ardından Manş Denizi’ni oldukça süratli tek şeklinde geçerek Fransa-İngiltere seyahatlerinde en fazla seçenek edilen araçlardan biri olma özelliğini sürdürüyor.
Bu büyük vasıta, 450 yolcuyu ve 65 aracı rahatlıkla taşırken vakitte 90-100 kilometre gibi hızlara da rahatlıkla ulaşabiliyor.
Askeri alanlarda da sarfedilen bu vasıtalar, bilhassa çıkarma emeliyle kullanılmaya defa elverişli olmasından çoğu ülkenin deniz kuvvetlerinde tesir görevler alıyor.
Zemine ilişki etmedikleri için deniz ve kara mayınlarından etkilenmeyen bu vasıtalar, bilhassa Körfez Savaşı’nda aktif olarak bulundu.
Hovercraftın esas üstünlüğü süratli olması, bu arada herhangi bir yola ya da limana gereksinim duymaması.
Sürtünme kuvvetine maruz kalmadığı için yakıt sarfiyatı da epey düşük.
1960’ların başında süratli hovercraftlardan denizlerde, çöllerde veyahut buzlarla kaplı bölgelerde yararlanılabileceği düşünülmüştü.
Fakat hızlıca meselelerin farkına varıldı; tuzlu suyun tesiriyle sık bozulan parçalar ve manevra güçlükleri, bu aracın tam anlamıyla bekleneni vermemesine neden oldu.
Fakat teknolojideki ilerlemeler vasıtası ile bu tasarımın henüz da geliştirileceğine net gözleri ile bakılıyor.
Zaaflarından arındırılıp, iyi bulunduğu konularda geliştirilme aşaması durumunda hovercraftların ulaşımda eşi benzeri olmayan tek yer edineceği şuandan özetlenebilir.

#hovercraftnedir
#hovercrafttürkiye
#hovercraftyapımı
#hovercraftvideo
#hovercraftnedirnasılçalışır
#hovercraftoyuncak
#hovercraftrc
#hovercraftın

Çukur 2. Sezon 21. Bölüm

(id: 190)

25 Şubat 2019, Pazartesi 11:13

Arkadaş başından beri belliydi bu karaktersizin intikam peşinde olduğu.
Bir de ben Çiyan değilim. Veyselim diyordu.
Yine Çukur'da yürekler yanıyor. Yine çukurda ortalık karışıyor.

Yamaç, Salih, Cuma Ali ve Selim birlikte omuz omuza savaşıyor.
Yine has adamları Kemal, Metin, Medet, Celesun yanlarında.
Mermiler yağıyor.

Ama Vartolu Saadettin Vuruluyor. İnşallah ölmez. Zannetmiyorum dizinin ortasında böyle birşeylerin olacağını.

Netice de sürekli sahalarda olmuyor. Hastanede postanede de sahneler lazım.
Biraz heyecan katmak lazım.

Ama çiyan yine yaptı yapacağını. Salih'in çocuğunu kaçırıyor.
İyi seyirler arkadaşlar.

Buyrun burada da Çukur 2. Sezon 21. Bölüm İzleme Linki : https://pnd.tl/Q1QsB3c


#çukuryoutube #çukuroyuncular #çukurfragman #çukursonbölüm #çukur2sezon #çukur2sezon53bölüm #çukur2sezon20bölüm #çukurmedetkimdir #çukurson #çukursonbölüm #çukurizle #çukurfragman #çukursonbölümizle #çukuryenibölüm19 #çukur2bölüm19 #çukur50 #çukur2sezon19 #çukur50bölüm18 #çukursonbölüm50 #çukurpuhu #çukur52 #çukuryoutube #çukur52bölüm #puhutvçukur #çukur51 #çukurshow #çukuryenibölümfragmanı #çukur2bölüm20 #çukur2bölüm21 #çukur2bölüm22 #çukur2bölüm23 #çukur2bölüm24
#çukur2bölüm50 #çukur2bölüm51 #çukur2bölüm52 #çukur2bölüm53 #çukur2bölüm54 #çukur2bölüm55 #çukur2bölüm56

Çukur 2. Sezon 20. Bölüm

(id: 186)

18 Şubat 2019, Pazartesi 08:38

Bugün çooooook eğleneceyüüükkk. İdris Baba Çukar'a dönüyor. Cuma Ali Kemal ve Metin'i yanına alıyor. Birlikte bi bayram traşı oluyorlar. Medet ve Vartolu düğün halayı çekiyorlar. Gençler birlikte el ele, omuz omuza oluyorlar. Çukur eski günlerdeki ihtişamını kazanıyor.

Ama hala akıllarda soru işaretleri var.

1. Mahalleye getirdikleri eski Kara Kuzu kim? Neden bu kadar kin dolu?
2. Yüzüklü kim? Neyin nesi?
3. Beyfendi yine aynı adam mı? Aynı adamsa nasıl ölmedi bu adam?

Yine bir çok soru işareti yine bir çok aksiyon ve macera ile dopdolu bir bölüm.
Heyecanla izleyeceğiz yine. Dizi saatinden sonra kaçıranlar olursa aşağıda da izlime linkini paylaştım.


Arkadaşlar Buyrun ;
Çukur 2. Sezon 20. Bölüm İzlemek İçin Tıklayınız : https://pnd.tl/12MJJDLo

#çukuryoutube #çukur39bölüm #çukur34bölüm #çukur52bölüm #çukur53bölüm #çukuroyuncular çukurfragman #çukursonbölüm #çukur2sezon #çukur2sezon53bölüm #çukur2sezon20bölüm #çukurmedetkimdir #çukurson #çukursonbölüm #çukurizle #çukurfragman #çukursonbölümizle #çukuryenibölüm19 #çukur2bölüm19 #çukur50 #çukur2sezon19 #çukur50bölüm18 #çukursonbölüm50 #çukurpuhu #çukur52 #çukuryoutube #çukur52bölüm #puhutvçukur #çukur51 #çukurshow #çukuryenibölümfragmanı
Ünlü oyuncuların başrolünü oynadığı ve yayınlanacağı tarih iple çekilen 'Organize İşler 2: Sazan Sarmalı' filminin ilk hafta yaptığı gişesi belli oldu. Film, ilk hafta 1,5 milyon seyirciye ulaştı.

'Organize İşler' serisinin ikinci filmi, ilk 7 günde 1 milyon 497 bin 202 tarafından izlendi. Bin 400 salonda gösterilen yapım, bu sürede 22 milyon 937 bin 633 TL hasılat elde etti. 2005 yapımı serinin ilk filmi, ilk 3 günde 583 bin 870 kişi tarafından izlenmiş, toplam 2 milyon 618 bin 244 kişiyi sinema salonlarına çekmişti.

Oyuncu kadrosunda Yılmaz Erdoğan Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Ersin Korkut, Erdem Baş, Mahir İpek, Ekin Türkmen, Atakan Çelik ve Safa Sarı'nın yer aldığı yapım 'Organize İşler 2: Sazan Sarmalı' filmi, 1 Şubat Cuma günü vizyona girdi. Sinemaseverlerin merakla beklediği yapım, daha ilk haftadan hem yönetmen Yılmaz Erdoğan'ı hem de yapımcı şirket BKM'yi mutlu etti.

#organizeişler2sazansarmalıoyuncuları
#organizeişler2vizyon
#organizeişler2oyuncular
#organizeişlersazansarmalı
#organizeişler2sazansarmalınezaman
#organizeişler2cemyılmaz
#organizeişler2sazansarmalıfragman
#organizeişler2fragmanı
Yine sonradan eklemeden geçmek istemedim. Bazı sahnelerde insan kendinden birşeyler bulunca daha çok etkileniyor. Belki de bu dizileri sevmemizin en büyük nedeni budur.

Kimileri aşk dizilerine bayılıyor. Çektiklerini kendilerine sormak lazım. Kendilerini mi buluyorlar acaba?

Kimileri tarihi seviyor. Kimileri askeriyeyi. Kimileri vurduyu kırdıyı. Kimileri komediyi.
Gülmek her zaman en güzeli tabiki de. (bkz: Gelmiş Geçmiş En Güzel Yerli Efsane Komedi Filmleri Tavsiyesi) kısmına göz atmanızı isterim. Benim gibi komedi ağırlıklı seviyorsanız.

Gelelim yazma sebebine.

İdris Baba ve Selim'in sahnesi varya. Hastanedeki nasihat sahnesi. Gerçekten de insanın içini burkuyor. Güzel senaryo ne diyeyim. Yazanın, oynayanın, yayınlayanın emeğine sağlık.

Baba Nasihatı çok önemli. Gerçekten altından daha değerli. Bunu unutmayın.
Yamaaaaç yamaçç. Hasta halinle ne gerek varda öyle show yapıyorsun? Ulen Selim'de de lüzumsuzluk var. Niye götürüyorsun.

Meke, Ferhat harbiden önce bi konuşup sorsaydınız.

İdris baba'da yamaç gibi show yapıyor Cuma Ali ve Salih'e.

Bölüm yine tek kelimeyle mükemmel. Ben gerçekten severek beğenerek izliyorum. Zaten Leyla İle Mecnun dizisinden sonra izlediğim 3. dizi.

2. Dizi ne diye soracak olursanız S1f1r B1r :) Reklamı da yapalım hemen.

Çukur'un 2. Sezon daki son bölümünü yani 51. bölümü izlemek istiyorsanız buyrun burada da size linkini vereyim.

https://puhutv.com/cukur-51-bolum-izle

Takipte kalın ortalık karışacak. Bir de başımıza Uluç Reyis çıktı. Kimse o artık. Merakla bekliyoruz.

#çukursonbölümyenisezon #çukursonbölümizleshowtv #çukursonbölümizle45 #çukursonbölümizle39 #çukuryenibölüm #çukursonbölümfullizle360p #çukur39bölüm #çukur48bölüm #çukursonbölümyenisezon51 #çukursonbölümizleshowtv #çukursonbölümizle50 #çukursonbölümizle51 #çukuryenibölüm #çukursonbölümfullizle360p #çukur50bölüm #çukur51bölüm
90’lardan bu yana dokunaklı yorumuyla fantezi, Türk Sanat Müziği ve pop arasında mekik dokuyarak devleşen Ebru Gündeş, Araftayım albümünün ardından merakla beklenen çalışmasını sunuyor. Âşık albümünde müthiş vokal; Yıldız Tilbe, Gökhan Tepe, Sinan Akçıl, Ayşen ve Ayla Çelik gibi birçok süperstarı bir araya getiriyor. Gündeş bu çalışmasıyla çağdaş pop'a yepyeni hit’ler armağan etmeye hazırlanıyor.

Ebru Gündeş "Âşık" Dijital Müzik Platformlarında

iTunes & Apple Music: https://apple.co/2Gc2ckD
Spotify: https://spoti.fi/2BdnvyX
Fizy: https://fizy.in/DIZbt
Muud: https://www.muud.com.tr/sa/669275
Dezeer: https://www.deezer.com/tr/album/85250022


-- spoiler --

Kendisi Türk Müziğinin bir çok dalında mükemmel işler çıkartmış ve Mükemmel bir sanatçı. Hal ve hareketleri, duruşu, müzikleri, parçaları seslendirişi, güzelliği daha saymakla bitmeyecek bir çok özelliği ile gerçekten de harika bir insan. Kendisini gerçekten çok ama çok seviyorum. Şuna da eminim önümüzdeki günler ve haftalar boyunca yeni albümünün parçalarını defalarca kez dinleyeceğim.

Eline sağlık Ebru Gündeş. Yine kendine yakışanı mükemmel bir şekilde yapmışsın.

-- spoiler --

Yeni albümünün playlistine buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLvd6kY2zEcase7ObJR37Et3XMZlv5RBER


Ebru Gündeş - Âşık albümünde yer alan parçaların listesi

01 - Ebru Gündeş - Gidiniz
02 - Ebru Gündeş - Âşık
03 - Ebru Gündeş - Gık
04 - Ebru Gündeş - Ben De Bir İnsan Evladıyım
05 - Ebru Gündeş - Çağırın Gelsin
06 - Ebru Gündeş - Çabuk Unutma
07 - Ebru Gündeş - Ararsam Gelme
08 - Ebru Gündeş - Off
09 - Ebru Gündeş - Dibe Vurgun
10 - Ebru Gündeş - Cennet
11 - Ebru Gündeş - Tanrım
12 - Ebru Gündeş - Kim Bu Gözlerindeki Yabancı


#ebrugündeşyoutube #ebrugündeşşarkılar #youtubeebrugündeşşarkıları #ebrugündeşaraftayım #ebrugündeşhamdivardar #ebrugündeşsöyleyin #ebrugündeşkimdir #ebrugündeşyaş

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.