Bayram Ali Düğü

23 Ocak 2019, Çarşamba 07:53

Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak ve kolluk kuvvetlerine destek olmaları amacıyla görevlendirilecek olan Bekçilerin 2019 yılı alımları yapılacak.

Cumhurbaşkanlığının kararı ile Emniyet Genel Müdürlüğü 10.000 çarşı ve mahalle bekçisi kadrosunun ilan etti. Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına kadro açılmasına da gerekli ilan resmi gazetede yayınlandı.

Bakan Soylu'nun yaptığı açıklamadan anlaşıldığı kadarı ile kesin bir tarih söylenmemekle birlikte tahmini olarak 2019 Şubat Ayı içerisinde bekçi alımlarının yapılacağı tahmin ediliyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Olmak İçin Aranan Şartlar Neler?
- En az ilköğretim mezunu olmak.
- Türk Vatandaşı olmak
- Askerlik görevini tamamlamış olmak.
- 18 Yaşını tamamlamış olmak
- 31 Yaşını geçmemiş olmak
- Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis cezası yatmamış olmak. Varsa bile böyle bir durum zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas ve yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.
- Türk toplam kurallarına göre kötü şöhrete sahip olmamak
- Kamu haklarından mahrumiyet cezası olmamalı
- Silah taşıma engeli olmamalı
- Alkol, uyuşturucu, bağımlılık türü bir tedavi görmemiş olmak.
- Sağlık koşullarına sahip olmak.

Ve bunlara benzeyen bir kaç madde daha.
Bekçilik sistemi geçmişte vardı. Gayette güzel bir şekilde işliyordu. Şuanda bu gelecek sistem ne kadar işe yarar. Ne kadar sağlıklı olur bilinmez. Bunu zaman gösterecek.
İnşallah vatana hayırlı olur.

#bekçilikkanunu #2019bekçilik #2019bekçilikalımı #bekçilikalımtarihi #bekçilikalımşartları #bekçilikiçingereklikurallar #2019bekçilistesi #2019bekçisınavücreti #bekçilerdearananözellikler #2019bekçialımforumu
2019 Yılı Bekçilik Alımları Belli Oldu Mu?

"2019 Yılı Bekçilik Alımları Belli Oldu Mu?" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.