Bayram Ali Düğü

30 Ocak 2019, Çarşamba 09:18

Tam Adı : Ahmet Kural

Ahmet Kural Doğum Tarihi : 10 Kasım 1982

Ahmet Kural Burcu : Akrep

Ahmet Kural Kısaca Hayatı (Biyografi)
Radyo televizyon bölümünü Konya Selçuk Üniversitesi’nde tamamlayan Ahmet Kural Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk alanında kendini geliştirdi. Ardından Levent Kırca ve Oya Başar kadrosuna adım atarak tiyatro ile ilgilenirken televizyon dizilerinde yer almaya başladı.

Fikrimin İnce Gülü ve Evimin Erkeği dizilerinde gördüğümüz Kural, Gazi dizisi ile ilk kez başrol oyunculuğu deneyimini yaşadı. Ancak dizi on dokuzuncu bölümde yayından kaldırıldı. Zaten her seferinde bunu "İşler Güçler" dizisinde vurguladı :) Daha sonra birkaç filmde rol aldı ve fakat asıl şöhreti İşler Güçler dizisiyle yakaladı. Ardından da çekmiş oldukları ilk film "Çalgı Çengi" Patladı ve Düğün Dernek ile de bu ününü birkaç yüz kat daha arttırdı ve mimikleri ile tüm Türkiye’nin sempatisini kazanmayı başardı. Seslendirme deneyimi de olan Ahmet Kural Kardeş Payı dizisinin de Metin karakterini canlandırdı.

Ahmet Kural Mesleği : Sinema ve Dizi Oyuncusu
Ahmet Kural Doğum Yeri (Nereli) : Kütahya / Türkiye
Ahmet Kural Doğal Saç Rengi : Siyah
Ahmet Kural Göz Rengi : Kahverengi
Ahmet Kural Boyu : 173 cm
Ahmet Kural Kilosu : 69 kg

#ahmetkuralsondakika
#ahmetkuralsılasondurum
#ahmetkuralsuçsuz
#ahmetkuralröportaj
#ahmetkuralbiyografi
#ahmetkuralfilm
#ahmetkuralnededi
#ahmetkuralinstagram
Ahmet Kural

"Ahmet Kural" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.