Bayram Ali Düğü

22 Mart 2019, Cuma 05:07

Amerika’nın yeni nesil süper bilgisayarının detayları, Enerji Bakanı Rick Perry ve Argonne Ulusal Laboratuarı’ndaki Senatör Dick Durbin’in katıldığı bir törenle açıklandı . Enerji Bakanlığı’nın yeni süper bilgisayarı Argonne’de Intel tarafından inşa edilecek ve Amerika Birleşik Devletleri’nde türünün ilk örneği olacak. Aurora Pancake’nin ismini alan Aurora adlı süper bilgisayar 2021 yılının sonuna kadar tam olarak faaliyete geçmesi planlanıyor. Amerika yaptığı açıklamada dünyanın en hızlı bilgisayarını bulunduran Çin’in unvanını önüne geçeceğini söyledi. Çin Yerli çip teknolojisi kullanılarak inşa edilen bilgisayarı şuan dünyada eşi benzeri bulumuyor. (TaihuLight, her biri 260 işlemci çekirdeğine sahip 41.000 çipten oluşuyor.)#auroraaksnes
#aurorasinger
#auroramusic
#auroraşarkıcı
#auroraekşi
#auroraborealis
#auroraintel
#aurorarunaway
Amerika’nın İlk Exascale Süper Bilgisayarı (aurora) 2021’de Üretilecek

"Amerika’nın İlk Exascale Süper Bilgisayarı (aurora) 2021’de Üretilecek" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.