Bayram Ali Düğü

28 Ocak 2019, Pazartesi 14:10

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in ismini duyurduğu harika bir komedi filmi...

Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrollerini paylaştığı Çalgı Çengi filmi, düşük bütçeyle yapılan ve sinemada istediği verimi alamayan filmlerden bir tanesi olsa da sonraki yıllarda filmin televizyonlarda yayınlanmasının ardından en iyi Türk komedi yerli filmler arasında olmasına katkı sağlamıştır.

Filmin Konusu; Salih ve Gürkan, düğünlerde çalgı çalan şarkı söyleyen Ankaralı iki teyze oğludur. Yine bir düğünde çalgı çalmak için bodrum katta hazırlanırken, işlenen bir cinayete şahit olurlar ve sonrasında olaylar gelişir… Yerli komedi filmleri arasında oldukça sevilen bir film olan Çalgı Çengi filmi, Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in de yıldızının parladığı ilk film olarak karşımıza çıkmaktadır.

-- spoiler --

Bir çok insan sinemada bile izlemedi. Olağan üstü kötü bi gişe yaşadı.
Bu da mı gol değil Hakim bey dedirtecek şekilde bir durumdu.
Sonradan bi anda televizyonda yayınlandı. İnsanlar aramaya başladı felan derken. Yüce mevla "Yürü Ya Kulum" dedi ve patladı gitti.
Gerçekten de izleme değer bir film kaçırdıysanız ben sizin için aşağıya ekledim. Buyrun izleyin.

-- spoiler --

#çalgıçengiikimizfullhdfilmizledim
#çalgıçengifragman
#çalgıçengioyuncuları
#çalgıçengiindir
#çalgıçengiikimizyoutubefullizle
#çalgıçengiimdb
#çalgıçengi2sünnetfullizle
#çalgıçengiikimiz720p
Çalgı Çengi - 2010

"Çalgı Çengi - 2010" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.