Öznur Saban

02 Mart 2019, Cumartesi 06:06

Şişman olmak sıhhati negatif etkiler. Bunun için kişiler boyları ile orantılı kiloda olması gereklidir. Ama herkes arzuladığı kiloda olamaz. Kimisi yemeyi defa sever, kimisi defa yemese de kilo alır. Genetik faktörlerde şişman olmakta etkilidir. Bazı kişiler defa yemese de vücutları kilo alımına meyillidir.
Bu vaziyet kilo alan insan için epey rahatsız edicidir. Bağırsak performansı düşük olanlarda kilo meselesi yaşar.Kimi kişiler ise daimi diyet durumundadır. Güzel görünmeyi herkes ister fakat daimi diyet inşa etmek da sıhhati negatif etkiler. Herkesin en uygun tek kilosu bulunmaktadır.
Bu kilo yakalandıktan ardından sıhhatli ve derli toplu beslenmek, spor inşa etmek lazım olur.
Çok muhtelif diyetler bulunmaktadır. Ama diyet kulaktan dolma bilgilerle yapılmamalıdır. Herkesin beden yapısı değişik bulunduğu için tek diyetisyen ile birlikte kilo vermek en sağlıklısıdır. Özellikle tek besinli diyetler beden için epey zararı dokunabilecek olabilir. Bedenin sıhhatli olması için bütün gıdalara gereksinimi bulunmaktadır. Zayıflık veyahut güzellik için sıhhat feda edilmemelidir.
Çoğu diyetin içinden bir tanesi olan maydanoz diyetinden söz etmek gerekirse;
Maydanoz epey yararlı tek yiyecektir. Salatalarda, et yemeklerinde ve henüz çoğu yemeğe ve salataya görkemli tek aroma verir. Her mevsim manavlarda, marketlerde, pazarlarda makul ücrete maydanoz bulmak olasıdır. Hatta maydanoz evde balkonda saksıda dahi yetiştirilebilir.
Maydanoz tam tek yağ yakıcıdır. Özellikle sabah kahvaltı masalarında kesinlikle konumunu almalıdır.
Maydanoz diyeti: Bu diyetle çevresel zayıflamak olasıdır. Aslında çoğu insanını meselesi da çevresel kilolardır. Özelikle kalça bölgesinden veyahut göbek bölgesinden defa rahatsızlık duyulur. Bu mekanları eritmek için derli toplu spor da kuraldır. Maydanoz diyeti, karın ve göbek bölgesindeki yağların yakılmasına yardım eder. Tabii yanlızca maydanoz yiyerek göbek ve karın incelmez. Bölgesel yerlere yönelik spor inşa etmek da lazım olur. Bölgesel zayıflamalar için uzman yardımı ehemmiyetlidir.
Çiğ maydanoz diyeti için tek bağ kadar maydanoz adamakıllı yıkanır ve mutfak robotundan 1 su bardağı su ile geçirilir.
Bu karışım 15 gün süresince her gün içilir.
Faydası kesinlikle görülecektir. Maydanoz ile uygulanan kürlerin en yaygını maydanozun suyu ile yapılandır. Bir bağ maydanoz adamakıllı yıkanır, ince ince doğranır ve 4 bardak suda kaynatılır. Ilıyıncaya kadar demlenir ve gün içerisinde kullanılır. Her gün bu küre devam edilirse yeniden defa iyi neticeler elde edilebilir.
Maydanoz diyeti 5 gün içerisinde 3 kilo vermek olasıdır. Tabii bu vaziyet şahıstan şahsa değişebilir. Maydanoz kürünü uyguladıktan ardından bol bol yiyip içip kuşkusuz ki kilo verdirmez. Diyet yapar iken bütün yenilen içilenlere ilgi göstermek lazım olur. Ancak o şeklinde kilo vermek ve sıhhatli zayıflamak lazım olur. Zaten çok hızlı kilo vermek hiç de sıhhatli değildir. Hızlı kilo verenler diyetlerini bitirdikten ardından yeniden çok hızlı kilo alabilirler. Bunun için uzun müddette kilo verenler diyetlerine ilgi ettikçe kilo almazlar.
Süreğen hastalıkları olanlar hangi diyet olursa olsun kesinlikle hekim kontrolünde diyet yapmalıdır.


#maydanozuçiğyemekzayıflatırmı
#maydanozunfaydaları
#maydanozunfaydalarızayıflatırmı
#maydanozzayıflatırmıkadinlarkulübü
#maydanozunzararları
#yumurtamaydanozdiyeti
#maydanozlimonkürüilekaçkiloverdiniz
#maydanozkürüilebirhaftadakaçkiloverilir
Çiğ Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?
1 kişi beğendi.

"Çiğ Maydanoz Diyeti Nasıl Yapılır?" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.