Sarışın Bomba

25 Kasım 2018, Pazar 15:38

Fransa'da akaryakıt zammına yönelik düzenlenen protestolar bugün zirveye çıktı. Olaylar hiç beklenilmedik şekilde önüne geçilmeyecek bir hal aldı. Polis şiddeti karşısında eylemcilere destek için Paris dışından gelenler var.

Polis de göstericiler karşısında şiddetin dozunu gittikçe artırıyor. Bu adamlarında suçu yok. Netice de onlara da bunu bu şekilde yapmanız gerekiyor diye bir yerlerden emir geliyordur.
Dünyanın farklı bölgelerinden Paris'teki polis şiddetine tepkiler yağıyor.
Ancak AB bu konuda hala sessiz. Bence de sessiz kalması gerekiyor. Çünkü nerelerde neler olurken sessiz kaldı. burada şimdi aptalca bir benzine zam yapıldı diye AB'nin de bu olaya müdehale etmesi gerekmiyor.

EYFEL KULESİ KAPATILDI
Şu sıralar Macron'a muhalif en büyük kitle olan ve 'Sarı Yelekliler' olarak anılan gruplar, kapatılan Eyfel Kulesi önünde sık sık Fransız milli marşını okuyor "Macron istifa, hırsız Macron" sloganları atıyor.

GÖSTERİCİ COPLANDI
Paris'te meydanlarda kaydedilen bir görüntüde polisler bir göstericiyi yaka paça ederek copladı. Çok sayıda polis tarafından araya alınarak dövülen eylemci yere düşerken dayak burada da devam etti. Yerde coplanan ve tekmeleyerek dayak atılan gösterici yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

#fransa #french #frenchkiss #fransaakaryakit #fransazam

Buyrun bu da davullu zurnalı protesto :)
Fransa Yanıyor

"Fransa Yanıyor" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.