Bayram Ali Düğü

28 Ocak 2019, Pazartesi 08:50

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın her daim en iyi filmi olarak kalacak bir uzay filmi... G.O.R.A.
En iyi komedi filmleri arasında gösterilen ve yerli komedi filmleri arasında oldukça önemli bir yeri olan “G.O.R.A” Cem Yılmaz’ın elinin altından çıkan eğlendirici bir uzay filmidir. Uzay filmi, yine bir Türk tarafından komedi şeklinde irdelense de bu alanda belki de en iyisidir. 2004 yılından itibaren bu tarzda komedi alanında Türk sinemasında başka bir film yer almaktadır.

Filmin konusu; Turistik bir semtte halı ve kilim satan Arif adındaki uyanık bir tüccarın uzaylılar tarafından kaçırılmasıyla hikaye başlar. Arif hiç bilmediği bir gezegene götürülerek hapse atılır. Buradan kurtulmak için planlara girişen Arif, orada tanıştığı Bob Marley Faruk ile birlikte maceraya atılır. Bu macera esnasında Ceku adında prensesin de olaya dahil olmasıyla dallanır, budaklanır. Arif uzun uğraşlar sonucu Komutan Logar' a mücadele başlatır ve gezegenin kahramanı olur. Cem Yılmaz, Rasim Öztekin, Özge Özberk, Ozan Güven ve Özkan Uğur gibi isimlerin rol aldığı film kelime oyunları ve ince esprileriyle oldukça beğenilmiştir.

#gora720p
#gorayoutube
#gora1080pyoutube
#gorafilmi
#goraimdb
#goraoyuncular
#goraizleizlesene
#arog
G.o.r.a - 2004

"G.o.r.a - 2004" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.