Şirin Gündüz

23 Kasım 2018, Cuma 04:22

Kadınların kendilerini daha mutlu ve daha rahat hissetmelerinde makyaj yapmanın ve alışveriş yapmanın önemi tartışılamaz. Özellikle günlük makyaj pek çok kadının moralini yükseltir ve kendine olan güvenini artırır. Bu yüzden biz de bu makalemizde günlük makyaj nasıl yapılır, günlük makyaj yapımında hangi ürünler kullanılmalıdır gibi pek çok merak edilen ve öğrenilmek istenilen konuya değineceğiz. Öncelikle günlük makyaja başlamadan önce yapılması gereken birkaç detaydan sonrasında makyaj yaparken izlenilmesi gereken sıralamadan ve son olarak da birkaç makyaj tekniğini sizlerle paylaşacağız. Günlük makyaj nasıl yapılır sorusuna bulabileceğiniz en kapsamlı cevabı okumak ve uygulamak için siz hazırsanız başlıyoruz.

Makyaja Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler
Cildinizi mutlaka temizlemeli ve ardından makyaja hazır hale gelebilmesi için nemlendirmelisiniz. Bu işlemi uyumadan önce ve uyandıktan sonra tekrar etmeniz halinde makyaj cildinizde daha doğal görünecek ve uygulama yapmak çok daha kolay olacaktır.

Göz altları torba olan veya koyu renkli halkalara sahip olan kişiler için mucize niteliğinde bir ipucu paylaşmak istiyoruz. Öncelikle göz altı torbalarını ciddi anlamda küçülten ve çok uyumaktan oluşan göz çevresi şişliklerini bir küp buz ile yarı yarıya azaltabilirsiniz. Bu işlemi düzenli yapmanız halinde ise koyu renkli halkalarda gözle görülür bir fark elde etmeniz olasıdır. Her ne kadar günlük makyaj için göz altları kapatılmayacak olsa da makyajsız cildinizin her zaman daha güzel ve taze olması için bu şarttır.

Uzun vadede sonuç alınabilecek en etkili makyaja hazırlık ise hiç şüphesiz ki kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek adına yapılacak işlemlerdir. Badem yağı ve hint yağı karışımını her gece uyumadan önce kirpik diplerine uygulamak bir ay gibi kısa bir sürede size rimelsiz bile sokağa çıkarabilecek kadar güzel kirpiklere sahip olmanızı sağlayacak.

Siyah noktalarınızdan muzdaripseniz bir gece öncesinden siyah nokta bantlarından yardım alabilirsiniz. Özellikle günlük makyajda kullanılan renkli nemlendiriciler örtücü olmadığı için siyah noktaları gizlemeyecektir. Bu yüzden siz de siyah noktalardan bir gece öncesinde kurtulabilir ve düzenli olarak haftada bir defa bu işlemi tekrarlarsanız siyah noktalarınız büyük ölçüde azalacak veya küçülecektir.

#makyaj #günlükmakyaj #hızlımakyaj #makeup #2019makyaj #makyajmodelleri
Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır

"Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.