Bayram Ali Düğü

01 Şubat 2019, Cuma 00:38

Köpek sahipleri için ceketlerini ve botlarını kullanma şansı. Köpeğiniz için ise ne yapacağınızdan emin değilseniz. Köpeğinizi soğuk havalardan korumak için size 5 öneri.

1. KÖPEĞİNİZ İÇİN KIŞLIK CEKET ALIN
Küçük tüylü dostunuz için en ideal kış aksesuarı cekettir.. Kışlık mont seçerken farklı renkler almaya özen gösterin. Çünkü köpeğiniz sizden uzaklaşırsa onu bulmanız daha kolay olacaktır.

2. KÖPEĞİNİZ İÇİN KIŞLIK BOT ALIN

Köpeklerin pençeleri, oldukça zorlu arazi koşullarına dayanabilir, ancak karlı, buzlu yüzeylere uzun süre maruz kalırsa, bu onun için rahatsız edici olacaktır. O sebebten ötürü bot ya da patik tarzı ürünler onun bu duruma karşı daha fazla dayanmasına yardımcı olacaktır.

3. KIŞ YÜRÜYÜŞLERİ İÇİN GÖĞÜS TASMASI TERCİH EDİN.
Kış yürüyüşleri için boyun tasması yerine vücut tasması tercih etmeniz köpeğiniz açısıdan daha uygun olacaktır.

4. YÜRÜYÜŞ KONTROLÜ
Karlı, buzlu veya yağmurlu havalarda yürüyüş yaptıktan sonra, eve geldiğiniz zaman köpeğinizin dış etkenlerden dolayı kirleneceğini unutmayın. Gerekli temizliklerini yapıp o şekilde daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

5. AŞIRI SOĞUKLARA DİKKAT
Bazı özel cinsler hariç köpekler genelde aç kalmadığı sürece -20 dereceye kadar dayanabilirler. Köpeğiniz Husky veya benzeri soğuk iklime alışık bir köpek cinsi değilse çok soğuk havalarda dışarıda kalmamalarına veya güzel bir yuvası olmasına dikkat ediniz...

Unutmayın. Onlarında bir canı var. Onlarında duyguları ve hisleri var.
Bir hayvan sever ve bir köpek sahibi olarak onlara gerekli özeni ve değeri göstermeyi eksik etmeyin.
Köpeğinizin Soğuk Havalarda Güvenle Yürümesi İçin 5 Tavsiye

"Köpeğinizin Soğuk Havalarda Güvenle Yürümesi İçin 5 Tavsiye" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.