Feray Talaş

04 Mart 2019, Pazartesi 06:28

Sıhhatli tek hayat için şişman olmamak lazım olur. Fazla kilolar zaman içinde sıhhat sorunlarının meydana çıkmasına neden gerçekleşir. Birçok insan estetik kaygılarla kilo vermek istese de sıhhat her vakit ön tasarıda olması gereklidir. Sağlıksız tek bedenin ne kadar güzel bulunduğu defa da ehemmiyetli değildir.
Kilo vermek için defa muhtelif yöntemler ve diyetler mevcuttur. Bu noktada ehemmiyetli olan kilo vermek isteyen şahıs olması gerektiği en uygun kilodan ne kadar çok veyahut harbiden kiloları çok mı? Güzel görünmek emelli çok kiloları olmayan kişilerin dahi daimi tek diyet arayışında oldukları görülmektedir. Herkesin boyuna göre en uygun tek kilosu bulunmaktadır. Bu miktar bilinmeli ve vaziyete göre tek diyet programı yapılmalıdır. Kulaktan dolma bilgilerle diyet listelerini tatbik etmek doğru değildir. Her bünye birbirinden değişiktir. Bu manada yapması lüzumlenen tek diyetisyene gitmektir. Vücuttaki yağ seviyesi belirlenmeli ve makul tek diyet programı belirlenmelidir.
Son zamanlarda defa değişik diyetler yapılmaktadır. Bu diyetlerden bir tanesi de makarna diyetidir. Makarna kilo aldırıcı olarak bilinse de bu diyetle fikirler değişmiştir. Hatta makarna diyeti uygulandığı takdirde 1 hafta içerisinde 3 kilo vermeyi karşılamaktadır. 1 hafta içerisinde 5 kilo dahi verilebilir. Bu yüzden hızlıca defa süregelen tek diyet durumuna gelmiştir.
Bütün diyet programlarında istikrarlı olmak lazım olur. Yoksa beklenilen netice alınamaz. Makarna diyetinde de mutlaka aksama yapılmamalıdır. Makarna diyeti ile çok hızlı kilo verilebilir ve karın aç da kalmaz. Böylelikle zorlanmadan kilo verilmiş gerçekleşir.
Makarna diyetleri de kendisi arasında birbirinden değişiktir. Bu yüzden en doğru makarna diyeti tek diyetisyen doğrulusunda tertip etmelidir. Bu diyette yanlızca makarna yenmiyor. Kişinin bünyesine göre hazırlanan diyet listesinde öğle ve akşam az ihtiyar makarna yer almaktadır. Öğünler sıklıkla olmalı fakat az az yenmelidir. Makarna diyetinde genel olarak sabahları 1 meyve, 2 ceviz, 1 dilim peynir, kuşlu zamanı birkaç kuru kayısı, öğle az ihtiyar makarna, yağsız salata, ikindi 1 meyve veyahut 1 kase yoğurt, akşam az ihtiyar makarna, yağsız salata, yatmadan 1 adet meyve yenilebilir. Önemli olan makarnanın yağsız tüketilmesi ve miktarının defa olmamasıdır. Balıklı ve peynirli makarnalar seçenek edilmeli farklı kremalarla uygulanan makarnalar tüketilmemelidir. Öğünlere sebze yemekleri ilave edebilir. Bu diyette yenilmesi lüzumlenen makarna miktarı 4 ile 6 kaşık arasında olması gereklidir. Makarna diyetini hem kadınlar hatta erkekler rahatlıkla uygulayabilmektedir. Önemli olan kilo verdikten ardından o kiloları geri almamaktır. Şok diyetlerde süratli kilo içerler ve aynısı süratte verilen kiloları geri alabilmek olasıdır. Bu yüzden kilo verdikten ardından yenilen içilen her şeye ilgi göstermek lazım olur. Kilo vermek için yapılan diyet uygulamaları kadar harekette defa ehemmiyetlidir.
Makarna Diyeti İle Ayda 5 Kilo Verin

Konuya benzer konular mevcut :
"Makarna Diyeti İle Ayda 5 Kilo Verin" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.