Bayram Ali Düğü

28 Ocak 2019, Pazartesi 14:36

Leyla ile Mecnun'dizisinden sonra yönetmenliğe yönelen Ali Atay'ın Ölümlü Dünya filmi 2018'in en komik komedi filmleri listesinde.

Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Mecnun karakteri ile ismini duyuran ve oldukça popüler olan Ali Atay, ilk kez yönetmenlik karşısına geçtiği “Ölümlü Dünya” filmi ile en iyi Türk komedi filmleri arasına oldukça başarılı bir eser kazandırmıştır. Yabancı komedi filmlerine benzerlik gösterip Türk komedi filmleriyle karıştıran Ali Atay, filmde bir ailenin yaşadığı hesaplaşmaları anlatmaktadır.

Filmin konusu; Uzun yıllardır Haydarpaşa Garı'nda Anadolu Tat Lokantası'nı işleten 8 kişilik Mermer Ailesi, dışarıdan bakıldığında işinde gücünde, sıradan bir esnaf ailesi gibi görünmektedir. Ancak bu ailenin sakladığı büyük bir sır vardır. Aile üyeleri kiralık katillerden oluşmaktadır ve dünya çapındaki bir örgüt için çalışmaktadırlar. Ancak yaptıkları bazı hatalar sonrasında deşifre olup açığa çıkarlar. Bu noktadan sonra peşlerine düşen örgütten kaçmak dışında bir seçenekleri kalmayacaktır. İlk olarak 26 Ocak 2018'de gösterime giren Ölümlü Dünya, 11 Mayıs'ta yeniden izleyicilerle buluştu.


-- spoiler --

Farklı bir film. Büyük üstad Ahmet Mümtaz Taylan'ın büyüklüğü ve filmdeki baba rolü ile göz dolduruyor. İzlemeye değer gerçekten.

-- spoiler --


#ölümlüdünyaoyuncuları
#ölümlüdünyafragman
#ölümlüdünya20181080pizle
#ölümlüdünyasinemalar
#ölümlüdünyaekşi
#ölümlüdünyadvd
#ölümlüdünyagişe
#ölümlüdünyayorumlar
Ölümlü Dünya - 2018

"Ölümlü Dünya - 2018" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.