Bayram Ali Düğü

28 Ocak 2019, Pazartesi 08:02

Ferhan Şensoy’un harika eserlerinden bir tanesi olacak sinema dünyasında yerini alan “Pardon” filmi, Türk komedi filmleri arasında adeta unutulmaz listesine girdi. Oyunculuk ve konusuyla en güzel komedi filmleri listesinde her zaman yer bulan film, aynı zamanda dönemin en çok izlenen yerli komedi filmleri arasında da yer almaktadır. Eğer, izleme şansını elde edemediyseniz kesinlikle Türk komedi filmleri arasında “Pardon” filmini izlemelisiniz.

Filmin konusu; Asker kaçağı olarak uzun yıllar kaçan fakat sonra askere giden İbrahim, dağıtım izninde İstanbul'a arkadaşı Muzaffer'i görmeye gelir. Geceyi burada geçirecek ve hasret gidereceklerdir fakat üniforma görmekten aşırı rahatsız olan bir adam haline gelen İbrahim henüz otogarda iken sebepsiz yere polisten kaçmaya başlar. Polis şüphelenerek kovalar ve Muzaffer' in evinde bu ikiliyi yakalar. Nezarette sorguya alınan ikili bir de yakın arkadaşları Aydın'ın ismini verirler. Aydın Taksim' de büfe işleten bir adamdır ne olduğunu anlamadan göz altına alınır ve işkence ile bütün suçlar kabul ettirilir. 3 arkadaş suçsuz yere hapis cezası alırlar. Hukuk ve yargı sisteminin eleştirildiği sıra dışı replikleri olan komedi filminde baş rollerde Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbaş yer almaktadır.

Bu arada aşağıdaki video'dan da pardon filmi ilzeyebilirsiniz... Bu da size bi kıyak olsun :)

#pardonoyuncular
#pardonfilmikonusu
#pardonyoutube
#pardonfilmiindir
#pardon2izle
#pardonfilmiekşi
#pardonimdb
#pardonfilmifragman
Pardon - 2005

"Pardon - 2005" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.