Bayram Ali Düğü

28 Ocak 2019, Pazartesi 14:58

Kemal Sunal ve Metin Akpınar'ın - 1999 yapımlı yerli komedi filmi... Usta komedyen Kemal Sunal'ın vefatından önce son filmi...

1999’ yılında çekilmiş ve vizyona girmiş Propaganda’da; doğup büyüdüğü Hisli kasabasına Gümrük Muhafaza Müdürü olarak dönen Mehdi ve çocukluk arkadaşı Rahim’in ailelerinin kasabanın ortasından geçen sınır telleri ile parçalanan hayatlarını anlatmaktadır. Yıllar yılı birlikte yaşayan Hisli Hisarlıların altüst olan sosyal yaşamlarını aşklarını önlerinde kocaman duran otoriteye karşı hayatlarını nasıl savunduklarını anlatmaktadır. Aynı zamanda Mehdi’nin oğlu Adem ile Rahmi’nin kızı Filiz arasındaki tutkulu aşk, aralarından geçen sınır çizgisi nedeni ile imkansızlıklarla yaşanmaktadır. Propaganda, arkadaşlıklarla, bürokrasi arasında çelişkinin anlatıldığı filmdir.

-- spoiler --

Rahmetli Kemal Sunal'ın vefaatından önceki çektiği son film. Metin Akpınar'ında usta oyunculuğu ile ortaya bi şaheser çıkmış. Tam olarak komedi filmi olarak adlandırmak aslında yanlış olur. Bana göre Dram daha ağır basıyor. Ama izlenilmesi şart filmlerden bir tanesi.
Rafet El Roman ve Meltem Cumbul'da filmde yer alan kaliteli ünlü isimlerden. Gerçekten ikisini de çok severim. Saygı duyulacak insanlardır. Bayan sanatçılar arasında gerçekten çok ama çok sevdiğim kişidir kendisi. Meltem hanım sizi gerçekten çok seviyorum.

-- spoiler --

#propaganda1999oyuncular
#propaganda1999türkiye
#propaganda1999yavuzçetin
#propagandafilmineredeçekildi
#propagandasınırsahnesi
#propagandafilmindir
#propagandaseniöpmekistiyorum
#propagandaimdb
Propaganda - 1999

Konuya benzer konular mevcut :
"Propaganda - 1999" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.