Bayram Ali Düğü

22 Aralık 2018, Cumartesi 11:56

22 Aralık 1914 tarihinde başlayan Sarıkamış Harekatı toplamda 18 gün sürdü. 60 bin kahraman Osmanlı askerinin donarak ve hastalanarak hayatını kaybettiği harekatın üzerinden 102 yıl geçti. Harekatın ilk 2 gününde Osmanlı askerleri Rus birliklerine karşı kahramanca mücadele etti. Enver Paşa'nın emriyle başlayan harekatın amacı ise Rusları kuşatmak ve Kars, Ardahan, Artvin gibi Doğu illerini geri almaktı.

-- Sıfır Bir 5. Sezon Ne Zaman Çıkacak --

Enver Paşa'nın önderliğinde gerçekleşen bu olay. Tarihin en soğuk olayları arasında yüz yıllarca hatırlanacak. Asla ama asla unutulmayacaktır. Bugün 22 Aralık 2018 ve Sarıkamış'da şehit olan ecdadımızı, yani dedelerimizi rahmetle anıyoruz. İnanın bu vatanın hala ayakta durmasındaki en büyük destek, bu ülke için. Bu vatan için canını vermiş ve halen de vermeye devam eden vatan evlatlarıdır.

-- İnsan Hakları Ve Demokrasi Haftası --

Şimdi gelelim asıl mevzuya. Bu günün değerini gerçekten biliyor muyuz? Bilmiyor muyuz? Bence burası tartışılır. 18 gün süren bir harekaatta 60.000 Kahraman Osmanlı Askeri ya hastalanmış ya donarak hayatını kaybetmiş. Vurularak şehit olunmaz sadece. Bunu unutmayın. Vatan için birşeyler yapıyorsan. Allah için birşeyler yapıyorsan ve bu yolda illaki silahla değil. Doğal yollarla, afetlerle, kazalarla da canını veriyorsan. Yine de şehit mertebesine erişirsin.

Çünkü yaptığın işin amacı belli. Ülkene, vatanına, Anana, Babana, Kardeşine, Karına, Komşuna, Çocuğuna, Akrabana kısacası hayırlı olan herkese bir güzellik yapma derdindesin.
Bugünün anlam ve önemini gerçekten unutmayın arkadaşlar.

Bu arada da izlemeyenler için aşağıdaki videoyu izlemelerini tavsiye etmiyorum. Videolar Rus Askerleri tarafından çekilmiş ve gerçek Sarıkamış videosudur.

#Sarıkamış Mazhar Alanson #DülgeroğluylaBağımızYok #Cumartesi Edin Visca ÇokHoşKızlar TwitarttirComda TÜGVA 3 Holiday Asteroidini #BahisnowileKaybetmekYok #özgürpatilerdevam
Tarih'in En Soğuk Olayı: Sarıkamış

"Tarih'in En Soğuk Olayı: Sarıkamış" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.