Bayram Ali Düğü

01 Mart 2019, Cuma 08:55

Telsiz, son zamanlarda haberleşmede sarfedilen hem alıcı hatta verici tek radyo türüdür.
Herhangi tek kabloya veya kablo türü veri aktarımlarına gereksinim duymadan yanlızca radyo sinyallerini kullanarak radyo sinyallerinin üstünden haberleşmenin yapılabilmesini gerçekleştiren ilerlemiş teknolojik cihazlardır.
Günümüzden telsizleri normal radyo alıcılarından ayıran en ehemmiyetli ise herhangi bir telsizin aynısı vakitli olarak yayın yapabilme özelliğidir. Birçok telsizin değişik çoğu özelliği yer almaktadır. Bu bilhassa telsiz fiyatlarına göre değişebilmekte ve ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Telsiz modellerini seçerken telsizin frekans aralığına ve çoğu değişik özelliklerine bakmak her vakit ehemmiyetlidir.
Bir telsizi kullanabilmeniz için frekans aralığı bilinmelidir. Çünkü her telsiz belirli tek frekans aralığında kullanılarak çalışır. Bağlantıya geçmek dilediğiniz kişiyle veya şahıslar ile aynısı frekansta bulunmanız gereklidir. Böylece sizde karşı doğrultuda basitçe iletişime geçebilirsiniz.
Her ülkede bu tür cihazların frekans aralıklarını belirleyen resmi müessese ve kurumlar bulunmaktadır.
Türkiye’de ise bu frekans aralığını belirleyen müessesenin ismi ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’dur.

#uhftelsiznedir
#telsizçeşitleriveözellikleri
#analogtelsiznedir
#pmrtelsiznedir
#simplextelsiznedir
#cbtelsiznedir
#gmrstelsiznedir
#kısadalgatelsiznedir
Telsiz Nedir?

"Telsiz Nedir?" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.