Öznur Saban

02 Mart 2019, Cumartesi 06:57

Hayatın ana kaynağı olan suyun hayatımızdaki yeri ve ehemmiyeti değer biçilmez değerdedir.
Su yaşamanın esas ismidir. Eksikliğinde çoğu tehlikeli rahatsızlıklar meydana çıkabilir. Su tüm organların işlevselliğini muayene altına alır. Beyin gelişimini ve başka uzuvları en iyi şeklinde yönetir.
Gerçek oksijen sudan temin edilir. Eğer suyun eksikliği çok ise aldığınız hava size kafi gelmeyecektir. Yetişkin birinin bedeninde ortalama olarak %60 ve 62 değerlere sahip kadar su bulunmaktadır. Su hayatsal faaliyetlerin esasını ele alır.
Vücudun nerdeyse bütünü sudan gelen oksijenle gelişir. Sağlıklı sindirim sistemi, mide bağırsak hareketleri, kas ve mafsal dokusu hem de damarlardan geride bıraktığımız kanın düzenlemesini sağlar. Vücudun realite hayat kaynağı su, hayati fonksiyonlarımızın başında gelir. Su en ufak hücreye dahi gerekmektedir. Canlanmasını ve aktif olmasını sağlar. Peki, beden aşırı oranda suyu kayıbına uğradığında neler yaşanır? O durumda su eksikliğinde oluşabilecek risklerden söz edelim.
Bakalım şunlar tam anlamıyla neler ?
Vücut için epey ihtiyaç duyulan olan suyun alımı defa ehemmiyetlidir. Günlük alınan su miktarı, sıhhatli tek hayat için defa ehemmiyetlidir. Örneğin, tüm gün yanlızca 2 bardak su içen veyahut 11 bardak su için iki bireyin arasında defa fark yer alır. Az içilen su miktarında oluşabilecek faktör, dehidrasyondur. Dehirdasyon vücudun sıvıyı yitirdiği tanımlamadır. Vücut bundan sonra kesif su kaybından ardından dehirdasyona uğramıştır.
Bütün organlar nerdeyse felakete uğramış hem de hayati organlar nerdeyse iflasın eşiğine gelmiştir.
Burada riziko etkeni epey büyüktür. Sağlıklı tek gelişim ve uzun tek hayat için şuurlu su kullanımı yapmanız lazım olur. Bu sayede organlarınızın çalışma mekanizması henüz sıhhatli boyutlarda yol alırken,düşünce bilgisayarınızda de henüz geniş ve kapsamı geniş olacağını unutmamalısınız.
Beyne geride bıraktığımız oksijen iyi tek kanaat düzeneğinin meydana gelmesine imkan verir. Peki suyun az alınmasında oluşabilecek tehlikeler ve hastalıklar nelerdir ? birde sizi bu hususta bilgilendirelim.

Su Kaybı Nelere Yol Açar ?
Vücudun suyuna bağlı olarak yaşam sürdürmek erken yaşlanmaya yol açar. Vücut sizden henüz temiz ,yeni su istiyor. Her gün binlerce hücre sizin ona sağladığınız su ile yaşam buluyor. Organlar çalışınca sizin verdiğiniz kafi su miktarı ile işlevlerini kaybetmemeye sürüyor ve siz su içtikçe her sabah henüz sıhhatli oksijeni bedeninize depolamış oluyorsunuz.
Bir başka ismi hayat kaynağı olarak malum suyun kullanımı ve miktarı sizin ömrünüzün yaşını belirler. Susuz kalan tek beden direnmeye devam eder. Hatta nihai hamleye gelene kadar kendisi bedeninde var olan su ile durmaya başlar. İdrar azaldıkça organlar bundan zarar görür. Besinler sıvının azlığı ile sindirim kanalında tembelliklere yol açar. Kabızlık meseleleri ve katı besinlerin çoğunluğu sindiriminde azalmalar meydana gelir. Kabızlık arttıkça ve su miktarı azaldıkça karında kuvvetli ağrılar ve adalemeler meydana gelir. Rahatsızlık sinyalleri bundan sonra biraz biraz ses vermeye başlamıştır.
Suyun eksikliğinde tansiyon rahatsızlıkları oluşur. Özellikle en fazla tansiyon düşmesi su kaybında kendisini belirlenmiş eder. Deride kurumalar, ellerde soğukluklar meydana gelir. Terleme seviyesi arttıkça beden terle beraber kendisi suyunu da dışa atmaya başlar. Gözlerde küçülmeler oluşur. #Deridekurumalar artar ve deri nem balansını de biraz biraz kaybeder. Yaşlılık olgusu süratli gelişir. Mide ve bağırsak hareketlerinde yavaşlamalar çoğalır.
Kan sayımı azalır. Kan hücreleri can vermeye başlar. Çeşitli soluk darlığına bağlı hastalıklar meydana gelir. Kas ve eklemde zayıflamalar çoğalır hem de ani ağrılara yol açar. Solunumda tıkanmalar oluşur.
Su azalmasında kalp sağlıksız çalışır ve ani kalp krizi vaziyetleri oluşur. Diğer organlarda bundan negatif tek şeklinde etkilenir. Kısacası suyun eksikliğinde beden kontrolden çıkar hem de ani ölümlere yol açar. Mümkün epey su için ve sayısını minimum 10 bardak olarak belirleyin.


#vücudunsusuzkalmasınelereyolaçar
#sueksikliğibelirtileri
#azsuiçmeninzararlarınelerdir
#vücuttasusuzluktesti
#vücudunsusuzkaldığınınasılanlarız
#azsuiçmekdepresyon
#yeterikadarsuiçmezsekhangiorganımızzarargörür
#canımsuiçmekistemiyor
Vücutta Su Eksikliği Nelere Yol Açar ?

Konuya benzer konular mevcut :
"Vücutta Su Eksikliği Nelere Yol Açar ?" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.