Bayram Ali Düğü

19 Ocak 2019, Cumartesi 07:49

Yüz felci basit bir rahatsızlık olarak görünse de aslında yüzümüzdeki kasların veya insan mimiklerinin ne kadar önemli olduğunu anlamamızda etken olan bir çeşit rahatsızlık.
Buradan bunu yazmamın sebebi ise bu rahatsızlığı benimde geçiriyor olmam.
Başıma gelenleri araştırıp neler yapılabilir, neler yapılamaz sorularına bende cevap aradım.
Araştırmaları mı da kendimce paylaşmaya çalışacağım.

Sorunun başlıca sebebi Aşırı Soğuk ve Stress.

Tedavi yöntemi olarak da kimsenin tavsiye etmediği ve insanın aşırı şekilde kilo almasına neden olan kortizon.

İlaçları kullanmama rağmen ilk 1 haftalık sürede çok bir ilerleme kaydedemedim. Tabiki günden güne ister istemez farklar oluyor. Benim en büyük yaşadığım problem ise biraz uzun konuştuğum zaman yüz şeklimin değişmesi. Ama asıl sorun normal olarak göz kırpması. İnanın o kadar önemi varmış ki bu göz kırpmasının. Gözümü kırpamadığım için sürekli göz kuruluğu oluyor. Bu da ister istemez göz yaşarmasına ve sürekli kanlanmış bir göze neden oluyor.

Yüz Felci'nin en büyük yardımcısı yüz kaslarını sürekli hareket ettirmek. Bunun da en kolay yolu sakız çiğnemek.
Sürekli beğensenizde beğenmesenizde, hoşunuza gitse de gitmese de sakız çiğnemeyi eksik etmeyin. Normalde büyük sakız çiğnemeninde zararları olduğu söylenir ama. Bunun en güzel ve başarılı yolu büyük sakız çiğnemek.

Çok basit bir rahatsızlık olarak da görenler var. Büyük problem olarak görenlerde var. Bana göre de büyük bir problem. Çünkü yüz şeklinizin değişmesi. O şekilde kalması ister istemez sizi rahatsız ediyor. Sürekli insanlar yüzünüze gözünüze bakıyor gibi hissediyorsunuz.

Umarım bu yazımın bu rahatsızlığa yakalanan birilerine faydalı olması dileği ile.
Hepimize geçmiş olsun.

#yüzfelci #yülfelcitedavisi #yüzfelciocağı #yüzfelcisebebleri #yüzfelcisonuçları #yüzfelcitedavisüreci #yüzfelcinekadarsürer #yüzfelcigeçirenlerneyapmalı #yüzfelciolanlarbanyoyapabilirmi
Yüz Felci Geçirenler Ne Yapmalı?

"Yüz Felci Geçirenler Ne Yapmalı?" konusunda yorum yapmak için üye girişi yapmanız lazım. Üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Orqun şu an "beta" sürümüyle yayındadır. Karşılaştığınız aksaklıklar ya da önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.